ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

اصول موفقیت در اهداف زندگی

اصول رسیدن به هدف

اصول رسیدن به هدف

زندگی میدان مبارزه وسیعی است که هر شخص برای هدفی میجنگد و تجربه به ما نشان میدهد که هیچگاه این مبارزه تمامی ندارد و در هر زمانی  با شکل و شمایل خاصی در برابر ما ابراز وجود میکند و یا تغییر رنگ میدهد و ما نیز با دانستن این واقعیت، عاقلانه است که در مقابله با مشکلات و رسیدن به پیروزی و موفقیت ، یک باره تمام انرژی خود را هزینه نکنیم و همواره مهیای مبارزات بعدی باشیم. البته رسیدن به اهداف و آرزوها از طریق فرشته ها یا غول چراغ جادو، خیلی لذت بخش است چون در یک چشم به هم زدن همه چیز مهیا می شود، اما حیف که اینها فقط در قصه ها و افسانه ها وجود دارند و در دنیای واقعی باید برای هر چیزی تلاش کرد. اما انسانها برای رسیدن به اهداف خود، علاوه بر داشتن اراده و تلاش، نیاز به پارامترهای دیگری همچون پشتیبانی مالی، کمک و راهنمائی گرفتن از  انسانهای  باتجربه، شناسایی مسیر هدف و اسباب مورد نیاز و... دارد. ولی از همه اینها مهمتر یک دستورالعمل جامع و برنامه ریزی دقیق است.

موفقیت در زندگی بدون برنامه ریزی حساب شده، حاصل نمی شود. بهترین راه به دست آوردن موفقیت، تعیین اهداف و سپس برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به آنهاست. هدف ها می بایست واقعی و قابل دست یابی باشند و باید طوری تعیین شوند که با ظرفیت ها و توانایی های فرد تناسب داشته باشند. تعیین آرزوهای خیلی بلند پروازانه ممکن است باعث ناامیدی و شکست شوند.

به منظور نیل به هدف غایی که ممکن است کسب موفقیت مالی، گرفتن یک پست خوب در محل کار، خریدن یک ماشین یا خانه جدید یا پرداخت قرض و بدهی باشد، باید ابتدا یک طرح و برنامه داشته باشیم و سپس دستورات زیر که مورد تایید همه انسانهای موفق و اندیشمند است را با ظرافت و دقت انجام دهید. 

تهیه لیستی  از اهداف و برنامه ها

یک لیست از کارهایی که برای رسیدن به هدف، انجام آنها ضروری است، تهیه کنید. یک نقشه و طرح قدم به قدم کمک می کند تا روی نتیجه نهایی متمرکز شوید. درست است که شاید شما نتوانید بدون پول کافی یک اتومبیل نو بخرید ولی میتوانید برای پول های اندک خود یعنی همان پرداخت های ماهانه برنامه ریزی کنید و برای احراز شغل معاونت در یک اداره یا موسسه باید شرایط لازم برای کسب این شغل را داشته باشید که می تواند شامل کسب تجربه لازم این شغل یا گذراندن تحصیلات مربوطه باشد که حتما باید احراز شود.

لازم است بدانید که رسیدن به هدف کار ساده ای نیست بلکه تلاش بسیار و و تمرکز روی هدف و برنامه های آن، از فاکتورهای ضروری برای رسیدن موفقیت آمیز به آرزوهای بلند بالاهستند. اگر شما کسی هستید که با اعتقاد اگر قسمتم باشد، میشود به اهداف خود نگاه میکند، هرگز به آنها دست نخواهد یافت. 

صبر و شکیبایی

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند موفقیت از آن کسانی است که همواره زندگی شان در صدر بوده است بطوریکه  با اتکاء به توانایی مالی خود ، به سرعت و راحتی میتوانند مشکلات را از سر راه بردارند ولی واقعیت اینست که اگر هر کسی بر روی اهدافی که تعیین کرده، متمرکز شود، می تواند به خواسته هایش دست پیدا کند. صبر و شکیبایی در این بین نقشی کلیدی ایفا می کند. چون همیشه موانعی سر راه وجود دارد که باعث توقف، عقب نشینی یا تاخیر در کارها می شوند. در این مواقع راه حل ، رها کردن یا گیر کردن در کار نیست بلکه باید با صبر و شکیبایی، مسایل را حل کرد و موانع را کنار گذاشت.

یک نگاه دقیق و عمیق به جایی که الان هستید بیندازید و مقایسه کنید با جایی که می بایست باشید. و یک برنامه دقیق بریزید برای احراز جایگاهی که شایسته آن هستید. و اولین گام را همین حالا بردارید. 

اعتقاد به موفقیت

برای موفقیت و رسیدن به اهداف  واقعی در زندگی، تنها عامل محدودیت خود فرد است. اگر اعتماد داشته باشید و آرزوی رسیدن به آرزوهای تان را داشته باشید، حتما موفق خواهید شد. مهم است که بدانید با تعیین اهداف غیر واقعی؛ شکست خود را تضمین می کنید و اگر این اعتماد به موفقیت ملکه ذهن ما نباشد قطعا به اهداف خود نخواهیم رسید. 

برداشتن گامهای کوچک

در جاده موفقیت، گام های کوچک و موثر بردارید. تلاش برای سرعت گرفتن و با شتاب به نقطه اوج رسیدن، نتیجه ای جز شکست به همراه ندارد. هیچ کس با سرگردانی ناشی از بیفکری و بی برنامگی به موفقیت نایل نمی شود فقط از شکستی به شکست دیگر جا به جا می شود. توصیه می شود به اندرزها و نصایح کسانی که در سایه برنامه ریزی و تلاش بسیار به اهداف خویش رسیده اند نیز توجه کنید. اینکه چقدر زمان می برد تا کسی به اهداف خود برسد  به شرایط خاص هرکس بستگی دارد و به اینکه تا چه اندازه در تصمیم خود استوار است. قطعا برخی اهداف سهل الوصول هستند.برخی اهداف دیگر مشکل تر هستند و صبر و تلاش و البته زمان بیشتری لازم دارند.

فقط به خاطر داشته باشید که راز موفقیت و دست یابی به اهداف عالیه در زندگی، به هیچ کس جز خود شما بستگی ندارد. تمام چیزی که برای موفقیت احتیاج دارید، خواستن و اراده انجام یک کار است. همین امروز هدف یا اهداف خود را تعیین کنید. برای آنها برنامه ریزی کنید. اگر واقعا آنها را بخواهید و برای تحقق آنها تلاش کنید، موفق خواهید شد.

خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید

به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو كارگشاست