ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

تست هوش و ذکاوت سری چهارم

تست هوش و ذکاوت سری چهارم

تست هوش و ذکاوت

هر کسی مایل است که از میزان هوش و ذکاوت خود آگاه باشد. بر همین اساس، راههای گوناگونی برای سنجش آن وجود دارد که هرکس به فراخور امکانات خود، یکی از این راهها را می آزماید. ساده ترین راه استفاده از تست هوش است که پایگاه آموزشی نگارستان یکی از این موارد را حضور شما تقدیم می نماید.

البته ممکن است تمام سؤالات و وضعيت‌ها درمورد شما صدق نکند، درآن صورت سعي كنيد مجسم نماييد كه اگر درمقابل چنين مسئله اي قرار داشتيد، چه كار مي‌كرديد. پس از خواندن هر جمله، آنچه را كه در مورد هر مسئله  صحیح تر میدانید، فوراً و بدون درنگ جواب دهيد و تا حد امكان اجازه دهيد احساساتتان راهنماي شما باشد. درنظر داشته باشيد كه اين تست را فقط به  خاطر خودتان انجام مي ‌دهيد و خود نيز  تنها كسي هستيد كه نتيجه را خواهيد دانست. به ياد داشته باشيد كه تست‌ها فقط زماني مفهوم خواهند داشت كه آنها را با صداقت پاسخ دهيد. اگر تقلب كنيد با هيچكس جز خودتان تقلب نكرده‌ايد، شما كه نمي‌خواهيد به خودتان دروغ بگوئيد؟

باید پس از خواندن سئوال در عرض فقط 5 ثانیه به آن جواب درست را بدهید در پایان تعداد پاسخهای درست شما ضرب در 10 میشود و میزان آی کیو شما را نشان میدهد.

1. بعضی از ماهها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟

2. اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چقدر طول میکشد تا تمام قرصها خورده شود؟

3. من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعتم را کوک کردم که 9 صبح زنگ بزند وقتی با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟

4. عدد 30 را به نیم تقسیم کنید وعدد 10 را به حاصل آن اضافه کنید چه عددی به دست می اید؟

5. مزرعه داری 17 گوسفند زنده داشت تمام گوسفند هایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است؟

6. اگر تنها یک کبریت داشته باشید و وارد یک اتاق سرد و تاریک شوید که در آن یک بخاری نفتی یک چراغ  نفتی و یک شمع باشد اول کدامیک را روشن میکنید؟

7. فردی خانه ای ساخته که هر چهار دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ به این خانه نزدیک  میشود . این خرس چه رنگی است؟

8. اگر 2 سیب از 3 سیب بردارین چند سیب دارید؟

9. حضرت موسی از هر حیوان چند تا با خود به کشتی برد؟

10. اگر اتوبوسی را با 43 مسافر از مشهد به سمت تهران برانید و در نیشابور 5 مسافر را پیاده کنید و 7 مسافر جدید را سوار کنید و در دامغان 8 مسافر پیاده و4 نفر را سوار کنید و سرانجام بعد از 14  ساعت به تهران برسید حالا نام راننده اتوبوس چیست؟

 پاسخ تست هوش و آی کیو 4

 

مطالب مرتبط:

مجموعه تست های هوش و ذکاوت