ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

اثبات رابطه نامشروع

 اثبات رابطه نامشروع

یک ﺧﺎﻧﻢ ایرانی برای ﺩﯾﺪﻥِ ﭘﺴﺮﺵ همایون که در پاریس مشغول تحصیل بود به فرانسه رفت که در آنجا با واقعیتی تلخ روبرو گشت و آن اینکه پسرش با یک دختر فرانسوی هم اتاق بود.

این خانم هم ﻣﺜﻞ ﻫﻤﻪ ﻣﺎدرهاﯼ ﻣﺴﺌﻮﻝِ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ و با توجه به محدودیت های عُرفی و شرعی، سخت برآشفته شد و معتقد بود که حتما پسرش با آن دختر فرانسوی روابط نامشروع فراوانی داشته و خلاصه اگر به این وضعیت هم اتاقی بودن خود با آن دختر پایان ندهد شیرش را حلال نمی کند. پسر هم که با کلی توجیه و توضیح تلاش میکرد مادرش را قانع کند، گفت: ﻣﻦ ﻣﯿﺪﻭﻧﻢ ﭼﻪ ﻓﮑﺮﯼ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﻣﺎﻣﺎﻥ،ﻭﻟﯽ پاتریسیا ﻓﻘﻂ ﻫﻢ ﺍﺗﺎﻗﯿﻪ ﻣﻨﻪ و تختش هم توی اون یکی اتاقه.

مادر همایون که خیلی شاکی بود از توضیحات پسر قانع نشد ولی چون دید که کاری هم نمی تونه بکنه در ظاهر اعتراضی نکرد و با دلخوری عزم رفتن به ایران کرد. هنگام خداحافظی به پسرش گفت: ببین کوچولو، اونی که فکر میکنی منم، خودتی. اگر من روابط نامشروع شما را اثبات نکردم، از اون دختره کمترم. ﯾک ﻫﻔﺘﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﺮﮔﺸﺘﻦ ﻣﺎﻣﺎﻥِ همایون به ایران،پاتریسیا به همایون گفت: ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ که ﻣﺎﻣﺎﻧﺖ ﺭﻓﺘﻪ، ﻗﻨﺪانِ ﻧﻘﺮﻩ ﻣﻦ هم ﮔﻢ ﺷﺪﻩ و فکر میکنم ﻣﺎﻣﺎﻧﺖ آنرا ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻪ است.

همایون که کمی دلخور شده بود، به تعالیم دینی ما ایرانیان اشاره کرد و ﮔﻔﺖ: ﻏﯿﺮﻣﻤﮑﻨﻪ، چون دزدی یکی از بدترین کارهای دین ماست ﻭﻟﯽ با اینحال من به مادرم ﺍﯾﻤﯿﻞ ﻣﯿﺰﻧﻢ.

 

همایون در ﺍﯾﻤﯿﻞ به مادرش ﻧﻮﺷﺖ :

ﻣﺎﻣﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰﻡ، ﻣﻦ ﻧﻤﯿﮕویم که ﺷﻤﺎ ﻗﻨﺪان ﺍﺯ ﺧانه ﻣﻦ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﯽ و همچنین نمی گویم که برنداشتی. اما واقعیت اینست که از زمانی که شما رفته اید قندان نقره ای ما هم مفقود گردیده است.    

ﺑﺎ ﻋﺸﻖ: همایون

 

ﺭﻭﺯ ﺑﻌﺪ همایون ﺍﯾﻤﯿلی از ﻣﺎﺩﺭش با این مضمون دریافت کرد:

ﭘﺴﺮ ﻋﺰﯾﺰﻡ، ﻣﻦ نمی گویم که تو با پاتریسیا روابط نامشروع ﺩﺍﺭﯼ و همچنین نمی گویم ﮐﻪ روابط نامشروع ﻧﺪﺍﺭﯼ. ﺍﻣﺎ ﻭﺍﻗﻌﯿﺖ ﺍﯾﻨست ﮐﻪ ﺍﮔر پاتریسیا ﺣﺪﺍﻗﻞ ﯾک ﺷﺐ، در ﺗﺨﺘﺨﻮﺍﺏِ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﯿﺨﻮﺍﺑﯿﺪ، ﺣﺘﻤﺎ ﺗﺎ الان  ﻗﻨﺪان را ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ.   

ﺑﺎ ﻋﺸﻖ:  ﻣﺎﻣﺎن