ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

اهمیت و ارزش رویاها

اهمیت و ارزش رویاها

اهمیت و ارزش رویاها

آیا تصور می‌کنید خیالات و آرزوهای یک شخص، به نوعی وقت تلف کردن است؟ یک بار دیگر فکر کنید. تخقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از افراد نیمی از ساعات روز را به فرورفتن در خیالات و اوهام خود می‌پردازند و متخصصان بر این عقیده‌اند که هر یک دقیقه آن از ارزش خاصی برخوردار است.

محققان دانشگاه مینه سوتا پس از تحقیقات بسیار در این زمینه به این نتیجه رسیده‌اند که این رؤیاهای بیداری می‌توانند اطلاعات جالبی را در مورد شخص آشکار کنند؛ در واقع آنها منعکس کننده امیدها و آرزوهای ما هستند و آینده ما را در رؤیاهای ما به تصویر می‌کشند و به صورت تلفیقی می‌توانند برای رسیدن به اهداف ما را یاری دهند. خلاقیت ما با این رؤیاها شکل گرفته و رنگ واقعیت به خود می‌گیرند. پس رؤیاهای بیداری را باور کنید و متداول‌ترین آنها را انتخاب کرده و دریابید کدام‌یک از رؤیاهای شما به حقیقت می‌پیوندند. 

رؤیاهای شما بیشتر پیرامون خارج از خانه دور می‌زند.

آیا اکثر اوقات در محیط کار خود از پنجره به بیرون خیره می‌شوید و تصور می‌کنید که اکنون در میان یک جنگل انبوه و خوش آب و هوا مشغول قدم زدن هستید ... به میان ابرها رفته و یا در میان دریایی از شیرینی‌های خوشمزه غوطه‌ور هستید؟ پس شما همیشه به سمت قله کوه در حرکت هستید.

تحقیقات روان‌شناسان در این زمینه نشان می‌دهد افرادی که بیشتر رؤیاهایشان در خارج از محیطی است که در آن قرار دارند افرادی ذاتاً جاه‌طلب و بلندپرواز هستند. بنابراین انتخاب داوطلبانه شما در خصوص انجام یک پروژه کاری، تغییر دکوراسیون اتاق خوابتان، یادگیری این‌که چه‌گونه پس‌انداز کردن را شروع کنید و خلاصه هر کاری که انجام می‌دهید مهیج و جالب و بعضاً غافلگیر کننده باشد. 

چنانچه رؤیای شما بیشتر در مورد گذراندن وقت در تنهایی است.

در زبان رؤیاها، تنهایی به معنی آزادی در مفهوم هنری است. فضایی که دوست دارید باشید. و به همین علت است که افرادی که رؤیاهایشان در این حواشی دور می‌زند ممکن است به دنبال فرصت‌هایی برای نشان دادن ذات هنرمندانه خود باشند.

تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد افرادی که به دنبال خلاقیت‌های هنری مانند نقاشی، موسیقی، مجسمه سازی و ... هستند، به طور معمول 70 درصد کمتر از دیگران دچار استرس‌های عصبی می‌شوند.

روان‌شناسان معتقدند شما که بیشتر در رؤهایتان تنها هستید و بویژه به سراغ نقاشی می‌روید، به مراتب نسبت به دیگران تسلط بیشتری بر نفس خود دارید و راحتتر با مشکلات و مسائل زندگی بخورد می‌کنید. پس با خیال راحت قلم نقاشی خود را برداشته و تصاویر دل‌خواه خود را نقاشی کنید. 

چنانچه رؤیاهای شما بیشتر به موضوعات عاشقانه برمی‌گردد.

رؤیاهای عاشقانه یا رمانتیک بیشتر ریشه در عشق به خود دارند و اگر شما بیشتر چنین رؤیاهایی را در ذهن دارید، به معنای آن است که در تلاشید تا از خویشتن خویش، آنچنان فرد بهتری بسازید تا همه عاشق شما باشند، همان‌گونه که خود، بیش از اندازه خویش را دوست دارید.

مثلاً شما آرزو دارید پنج کیلو از وزن خود را کم کنید. یک بار دیگر کوچک شده و دوران مدرسه را پشت سر بگذارید. ذهنیت شما به شما می‌گوید که این کار را بکنید.

تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد افرادی که بلافاصله به دنبال رؤیاهای خود می‌روند و آن کاری را که در رؤیاهای خود در نظر دارند به انجام می‌رسانند، بیش از دیگران در انجام کارهای خود موفق هستند. بنابراین یک آرزوی کوچک بکنید، در رؤیاهایتان به آن بپردازید و ببینید که خیلی سریع آن آرزو یا رؤیا به حقیقت می‌پیوندد. 

چنانچه در رؤیای خود پیروزی و یک کسب یک جایزه ارزشمند را می‌بینید.

چنین رؤیاهایی غالباً به این معناست که شما اجازه می‌دهید مسوؤلیت‌های بسیار زیاد شما در قبال دیگران جای نیازهای شخصی خودتان را گرفته و برآوردن نیازهای دیگران همیشه در اولویت قرار گیرد. در این صورت احساس خوبی به شما دست می‌دهد، شما به هر چیز و هر خصی نمره قبولی می‌دهید به غیر از خودتان! البته مطمئن شدن از این‌که همسرتان راضی و خشنود است شما را بی‌نهایت خوشحال می‌سازد.

اما تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد که بیشتر زنانی که چنین خصوصیاتی دارند تمام وقت خود را صرف دیگران می‌کنند و معمولاً برای خود زمان فشرده‌ای را در نظر می‌گیرند. بنابراین خواه برای آرایش موهایتان وقت گرفته باشید، خواه بعدازظهری گرم را مشغول خرید برای بچه‌هایتان باشید در هر صورت احساس رضایت در صورت‌تان پیداست و نشان می‌دهد تا چه اندازه از این‌که بیشتر وقت‌تان را صرف دیگران می‌کنید شاد هستید. 

چنانچه رؤیاهایتان بیشتر مربوط به حل مشکلات است

چنین رؤیاهایی در ذهن شخص شما معمولاً خاطر نشان می‌سازد که شما برای انجام هر نوع کاری حتی کارهای خلق‌الساعه، آمادگی دارید و تنها با خیره شدن به اطرافتان به واسطه آگاهی اولیه خود از وضعیت موجود احساس امنیت میکنید، بنابراین این احساس خوب را در خودتان تقویت کنید.

هر وقت بتوانید یک کار نیمه تمام را تمام کرده از برنامه جلو می‌افتید. برای فردا ، ناهار را از شب قبل آماده کنید، پروژه‌های کاری آینده‌تان را از قبل مرور می‌کنید و همیشه مطمئن هستید که اگر قرار است تصمیمی به سرعت اتخاذ شود، شما آماده گرفتن این تصمیم هستید. آمادگی ذهنی، جسمی و روحی شما برای دیگران قابل تحسین است، در حالی‌که شما آن را یک امر عادی تلقی می‌کنید. تحقیقات در این زمینه نشان میدهد که شما آمادگی شنیدن مسائل و مشکلات را نیز بیش از دیگران دارید.