ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

اعجاز خنده و لبخند

 احساس نگرانی، عارضه ای است که همچنان که زمان فعلی  را که ما در آن هستیم تلخ و تباه میکند میتواند آسیبهای بزرگی را نیز در آینده ای نه چندان دور نصیب ما کند البته در فكر بودن‌، با احساس نگراني داشتن متفاوت است‌.

 اعجاز خنده و لبخند

در فكر بودن‌، دليل و هدف‌دار و براساس قانون عمل و عكس‌العمل است‌. به طور مثال ممكن است ما همه پنجره‌ها را قبل از ترك خانه ببنديم چون به اين فكر هستيم كه باد ممكن است گلدان‌ها را بيندازد، ولي نگراني اين منطق را ندارد. نگراني بر آرزوهاي غيرمنطقي متمركز است‌. مثلاً، اي كاش مي‌توانستم گذشته را تغيير بدهم و يا جنگ با حوادث غيرقابل تغيير در آينده داشته باشم‌. با نگراني هيچ مسئله‌اي را نمي‌توانيد حل كنيد. اگر عامل نگراني خود را ناشي از رفتار بعضي از افراد مي‌دانيد، تصور كنيد كه آنان بيمارند و تعادل مواد شيميايي و هورمون‌ها در بدن آدم‌ها بهم خورده است و خودشان مقصر نيستند. يا مي‌توانيد فرض كنيد كه از نظر فرهنگي‌، اجتماعي و آگاهي موقعيت مناسبي براي رشد نداشته و هنوز به بلوغ فكري و عقلاني نرسيده‌اند.

يكي از بهترين راه‌هاي پيدا كردن قانون شفابخش زندگي‌، ساكت ماندن است‌، يعني سخن نگفتن درباره مسائل‌تان‌. نفوس بد نزنيد. تنها ساكت بمانيد و فقط با سكوت خود با مسايل برخورد كنيد. شيوه ديگر اين است كه شما مي‌توانيد خودتان را يك سال بعد از حادثه نگران كننده تصور كنيد. يعني زمان را يك سال به جلو ببريد. در اين مواقع شما متوجه مي‌شويد كه اين حادثه اين قدر احتياج به ناراحتي و بي‌تابي شما ندارد.

هرگاه مسئله‌اي به سراغ شما آمد، به يك نقطه بلند برويد و از آن بالا به همه چيز نگاه كنيد. آنگاه مي‌بينيد كه مسئله شما در مقياس جهاني هيچ نيست‌. در چنين مواقعي سري هم به آسمان بلند كنيد و از قدرت بي‌انتهاي خداوند در تمام مراحل زندگي مدد بگيريد. خداوند براي غلبه بر دشواري‌هاي زندگي سه روش در اختيار انسان قرار داده است كه عبارتند از: خنده‌، اميد و خواب‌.

خنده يكي از مهم‌ترين ورزش‌هاي يوگا در جهان است‌. خنده فقط مخصوص آدمي است و در هيچ جاندار ديگري وجود ندارد. خنده باعث بروز انديشه‌هاي نو و خلاق‌، افزايش طول عمر و پيشگيري از سكته قلبي و مغزي مي‌شود. يك خنده خوب‌، تغييرات شگرفي در كبد ايجاد مي‌كند و فوراً باعث مي‌شود احساس بهتري براي هر كار داشته باشيم‌.

خنده‌، موسيقي روح است‌. منتظر نباشيد كه ديگران شما را بخندانند بلكه خودتان قايقي از خنده را پارو بزنيد و اختيار اين درياي شادي را به دست بگيريد. سعي كنيد ديگران را شاد كنيد و از شادي ديگران لذت ببريد. كتاب‌هاي فكاهي بخوانيد. با افراد بذله‌گو ديدار كنيد. به افراد، مكان‌ها و وقايع مشابهي كه شما را به خنده مي‌اندازد، فكر كنيد. صبح‌ها قبل از برخاستن از خواب به مدت پنج دقيقه زير پتو بخنديد و آثار آنرا بر روحيه خود در طول روز ببينيد.