ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

ایجاد جاذبه در جنس مخالف

ایجاد جاذبه و کشش در جنس مخالف

ایجاد جاذبه در جنس مخالف

ما انسانها فطرتا مایل هستیم که بصورت اجتماعی زندگی کنیم و مخصوصا علاقه داریم با کسانی معاشرت داشته باشیم که دوستشان داشته باشیم و ازمصاحبت با آنها لذت ببریم و عامل ایجاد این لذت ، پارامترهای مختلفی می تواند باشد که متناسب با خصوصیات و آرمانهای شخص طالب معاشرت ، متفاوت است و سلیقه های مختلف نقش بسیار تعیین کننده ودر عین حال عجیبی ایفا میکند و معمولا مردان و زنان تلاش می کنند هرچه بیشتر فردی جذاب باشند و در این راه کارهای زیادی هم انجام می شود از آرایش مو گرفته تا جراحی زیبایی و ...   تا بتوانند محبوب دیگران باشند و در نهایت بتوانند شاهزاده سرزمین آرزوهای خود را یافته و  بدینوسیله کاستیهای عاطفی خود را جبران کنند  و در این مسیر و در جهت جذب معبود خود ، به هر دستاویزی چنگ می اندازند غافل از اینکه معیار زیبایی و جذابیت در افراد مختلف بسیار متفاوت است و بقول معروف معشوق در چشم عاشق ، زیبا و دلفریب است  ودر نگاه طیف وسیعی از انسانها ، از نظر ظاهری شاید معشوق مورد نظر،  ارزش این همه سختی و مرارت را نداشته و عاشق را بسیار کج سلیقه و مجنون هم پنداشته اند در حالیکه معشوق ، انتهای حسن و کمالات برای اوست و موهبتی است که خداوند برای شخص او فرستاده است و چنان مجذوب اوست که همانند دیگر عاشقها ، معایب او را هم حسن تلقی و توجیه میکند وهمین نکته ، چالشی بزرگ برای کسانی است که مدعی هستند عاشق شده اند و نیمه گمشده خود را یافته اند و در پس این عقیده ها ، سالیان زیادی از عمر خود را تباه کرده و با گذشت زمان و فروکش کردن احساسات آتشین ، واقعیتها خود را به رخ میکشند و آن حسن و کمالات رنگ میبازد و تازه متوجه واقعیتی تلخ میشوند که باید مسیری طولانی را به عقب بازگردند. و این نتیجه  تلخ ، محصول جذابیتهای ظاهری و ساختگی است که ما را در انتخاب همراه ، به اشتباه می اندازند در حالیکه  روانشناسان معتقدند در کنار خصوصیات ظاهری که البته  بسیار هم تعیین کننده و مهم هم هست معیارهای مهمتر دیگری هم  در ایجاد جذابیت نقش دارند و صدالبته ریشه علمی و روان شناسی نیز دارند.

ژن CHM

مطالعه‌های اخیر لکوس و دکونیگ سوئیسی نشان داده ما از نظر ژنتیکی قادر به تشخیص بو هستیم. وقتی فردی به شما می‌گوید بوی خوبی می‌دهید در واقع بدنش در حال تجزیه و تحلیل ژن‌های CHM شماست. این گروه از ژن‌ها، مسوول تدارک سیستم ایمنی هم هستند و وقتی قرار است عضوی اهدا شود، پزشکان توجه می‌کنند که ژن‌های CHM گیرنده و دهنده یکی باشد تا عضو پیوندی پس‌زده نشود. معمولا اعضای یک خانواده ژن‌های CHM مشابهی دارند اما در خارج از خانواده موارد مشابه به سختی پیدا می‌شود. نکته بسیار جالب اینکه افرادی که ژن‌های CHM آنها کاملا متضاد است جذب هم می‌شوند. برای اثبات این قضیه لکوس و دکونیگ تی‌شرت‌های چند مرد را به چند زن دادند تا بو کنند و لباسی را که به نظرشان بوی جذاب‌تری دارد انتخاب کنند. نتایج بررسی‌ها نشان داد زنان لباس‌هایی را انتخاب می‌کنند که متعلق به مردانی است که ژن CHM آنها هیچ شباهتی به ژن‌های CHM آنها ندارد.

تناسب

مرد و زن حین انتخاب همدیگر به تناسب‌های بدنی یکدیگر توجه می‌کنند. اکثر ما انسان‌ها تناسب بدنی کاملی نداریم. یک نفر چشمان درشتی دارد، دیگری انگشتان بلند و دیگری پاهای کشیده اما این عدم تناسب گاهی به چشم جنس مخالف زیبا به نظر می‌رسد. رندی تورنهیل، روان‌پزشک آمریکایی به این نتیجه رسیده که زنان هر چند به مردان غیرمتناسب علاقه داشته باشند ولی بطور کلی ، مردانی را جذاب می‌دانند که بدنی کاملا متناسب دارند. دلیل آن هم تمایلی ناخودآگاه به داشتن فرزندانی متناسب است.

هورمون‌ها

تستوسترون هورمونی مردانه است که باعث به‌وجود آمدن خوی خشن ماست. براساس تحقیقات هر چه میزان این هورمون بالاتر می‌رود میزان خوشبختی در میان زوجین کاهش می‌یابد.

آمار نشان می‌دهد میزان خیانت، خشونت‌های خانگی و طلاق در میان زوجینی که هورمون تستوسترون در جنس مرد بالاتر است، بیشتر دیده می‌شود. به همین دلیل زنان ناخودآگاه بیشتر به مردانی جذب می‌شوند که صورتی نسبتا زنانه دارند.

شباهت

شباهت، دلیل دیگر جذب شدن برخی زوجین به هم است. بیشتر مردان به سمت زنانی جذب می‌شوند که نشان یا ردپایی از مادرشان داشته باشند. مدل مو، رنگ چشم، نوع حرف‌زدن، شکلی از رفتار... هر چیزی که در ذهن یک مرد تداعی‌گر مادرش باشد، ممکن است باعث جذب او به یک زن شود.

مهربانی

جذاب بودن، تنها به دلیل داشتن یک ویژگی فیزیکی نیست. خلاق بودن، مهربان و باهوش‌بودن از جمله ویژگی‌هایی است که باعث جذب افراد به هم می‌شود. دیوید باس، روان‌شناس آمریکایی 10 سال پیش تحقیقی انجام داد و در آن از 10 هزار زن و مرد با 37 فرهنگ مختلف درخواست کرد معیارهای انتخاب همسر خود را بیان کنند. تمامی این افراد درصدر فهرست خود مهربانی و بعد از آن ذکاوت را قرار داده بودند.

کلام آخر

برای تربیت فرزندان و زندگی کردن در این دنیای ستمکار، زیبایی روح مهم‌تر از زیبایی جسم است