ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

تداوم شادی و جذابیت زندگی

تداوم شادی و جذابیت در زندگی

روانشناسی ازدواج 

در مورد این واقعیت که در هر زندگی ، اصطکاک و تنش  اجتناب ناپذیر است هیچ شکی نیست و اغراق آمیز است اگر کسی ادعا کند هیچوقت با همسرش جر و بحث نداشته است زیرا شما نمی توانید دو انسان را در این جهان پهناور بیابید که از تمام جهات با هم اتفاق نظر داشته باشند و همواره اختلاف عقیده وجود داشته است ولیکن در زوجهای مختلف دارای شدت و ضعف است پس همه ما ناگزیر هستیم هر از چند گاهی این مسئله را تجربه کنیم و در صورتی که ما با درایت و دانایی این تعارض را مدیریت کنیم نه تنها این مشاجرات ، آثار سوئی ندارند که خروجی آن نتایج مطلوبی خواهد بود که به استحکام هرچه بیشتر بنیان خانواده خواهد انجامید. سفارش کارشناسان روان شناسی اینست که در مواجهه با این رویداد ، ترجیها اگر این توصیه ها را عمل کنید قطعا پشیمان نخواهید شد.

1- همسرت را عوض نکن، خودت را عوض کن.

 2- همیشه درون خود را بازبینی کن و در این بازنگری ها منصف باش.

 3- کنترل زندگى خود را به دست بگیر و هیچگاه نسخه های درمانى دیگران را در زندگى پیاده نکن.

 4- هم به خوبی هایش فکر کن هم به بدی هایش و هنگام بحث هر دو را مد نظر داشته باش.

 5- خود روانپزشک خویشتن باش، با جملات نیرو بخش و درمان گر بعد از هر دلخوری به خود نیرویی تازه ببخش و بدان که این نیز بگذرد.

 6- کمتر صحبت کن و بیشتر عمل. هنگام ناراحتی زیاد سخن نگو، عمل کن (عمل شما سکوت و آرامش در چهره ی شماست) چرا که به هنگام ناراحتی تعادل روحی بر هم میخورد و مسائلی گفته میشود که گاه مشکل را پیچیده تر میکند.

 7- عیب های همسرت را دوست داشته باش.

 8- مردها همه یکساناند این یک روال جهانى است.

 9- مسائل کوچک را نادیده بگیر.

 10- مقایسه نکن. هیچگاه همسرت را با دیگری مقایسه نکن چرا که مردها در عین یکسان بودن هرکدام دنیایی خاص دارند.

 11- سعی کن اختلاف سلیقه هایتان به نزاع نیانجامد. این را بدان که تفاوت ها شکاف بوجود نمی آورد عدم تفاهم است که شکاف ها را بیشتر میکند. تفاوت در اصل بسیار سازنده است اگر از آن برای تعالى استفاده کنید.

 12- وقت آزاد خود را تنظیم کنید. این کار را برای همه اعضاء خانواده انجام دهید و وقتى را هم به پدر بزرگها و مادربزرگها اختصاص دهید با این کار برای خود و والدینتان ارزش قائل می شوید.

 13- سعی نکن برای همه رفتارهای همسرت دلیل بیابی. چرا که خواستگاه و پرورش گاه هر کدام از ما برایمان رفتار هایی را نهادینه میکند. با تلاش و صبر آن دسته از رفتار هاى نادرست را که نهادینه شده از وجود هم محو کنید.

 14- عشق پایدار نیازمند احترام و بازگشت بعد از هر دلخوری است.

 15- قرار های دو نفره را فراموش نکنید. مانند اوائل ازدواج برای او نامه های عاشقانه و کوتاه بنویسید و یا با او در یک جای خاطره انگیز قرار بگذارید.

 16- با همسرت مثل یک دوست باش و مشکلات خود را همانند یک دوست با او حل کن.

 17- با عشق همسرت را رام خود کن.

 18- جذابیت خود را همیشه حفظ کنید حتى اگر چندین سال از ازدواجتان مى گذرد.

 19- بعضی مواقع با قواعد همسرت در زندگى بازی کن. این نوعی احترام به افکار و منش اوست و این را بدان که او قدر این کار را خواهد دانست.