ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

آخرین راهکار

 آخرین راهکار 

راه حل سوم

در ساختارهای مدیریتی ، برخی مواقع بحرانها و مشکلاتی پیش میاید که با انجام راهکارهای کارشناسانه و مدیریت شده میتوان مشکلات را تعدیل کرد یا بطور کلی حل کرد. یکی از این راهکارها تغییر در مدیریت مجموعه است که با تغییر مدیریت،شوکی به مجموعه وارد میشود که برای رهایی از بحران،مثمر تمر خواهد بود. بر همین اساس یک شرکت بزرگ که به مشکل مالی بزرگی برخورد کرده بود تصمیم گرفت در ساختار مدیریتی آن،تغییری حاصل کند. لذا در هنگام معارفه مدیرعامل جدید،مدیرعامل قبلی یک جلسه خصوصی با او ترتیب داد. در آن جلسه سه پاکت نامه دربسته که شماره های 1 و 2 و 3 روی آنها نوشته شده بود به او داد و گفت که هر وقت با مشکلی مواجه شدی که نمی توانستی آن را حل کنی یکی از این پاکت ها را به ترتیب شماره باز کن.

چند ماه اول همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه میزان فروش شرکت کاهش یافت و آقای مدیرعامل  بد جوری به درد سر افتاده بود. در ناامیدی کامل به یاد پاکت نامه ها افتاد. سراغ گاوصندوق رفت و نامه شماره 1 را باز کرد. کاغذی در پاکت بود که روی آن نوشته شده بود:

همه تقصیر را به گردن مدیر عامل قبلی بینداز

مدیرعامل یک نشست خبری با حضور سهامداران برگزار کرد و همه مشکلات فعلی شرکت را ناشی از سوء مدیریت مدیر عامل قبلی اعلام کرد. این نشست در رسانه ها بازتاب مثبتی داشت و باعث شد که میزان فروش افزایش یابد و این مشکل پشت سر گذاشته شد.

یک سال بعد، شرکت دوباره با مشکلات تولید توأم با کاهش فروش مواجه شد. مدیر عامل با تجربه خوشایندی که از پاکت اول داشت بیدرنگ سراغ پاکت دوم رفت. پیغام این بود:

تغییر ساختار بده و برنامه ریزی دوباره انجام بده

آقای مدیرعامل به سرعت طرحی برای تغییر ساختار اجرا کرد و باعث شد که مشکلات فروکش کند. بعد از چند ماه شرکت دوباره با مشکل روبرو شد و آقای مدیرعامل به دفتر خود رفت و پاکت سوم که حاوی آخرین راهکار ممکن بود را باز کرد. پیغام این بود:

مدیرعامل عزیز وقتش رسیده که در ساختار مدیریتی شرکت تغییرات اساسی حاصل شود لطفا سه پاکت نامه آماده کنید و وسایلتان را جمع نموده و برای معارفه مدیرعامل جدید آماده شوید

 

نگاره ها