ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

قوانین موفقيت و شادکامي

قوانین موفقيت و شادکامي

قوانین موفقيت و شادکامي

آنچه مسلم است هر انسانی مشتاقانه بدنبال موفقیت و شادکامی  است و آنرا با هر ابزاری جستجو میکند و تمام راههایی را که به ذهنش میرسد امتحان میکند و حتی گاهی ریسکهای بزرگی را نیز به جان میخرد اما برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی باید ابتدا دانست که دقیقا چه چیزی را میخواهی و در مرحله دوم باید کوتاهترین و بهترین راه رسیدن به آن را از دیدگاه بزرگان و تجربه دیگران پیدا کنیم و در این مرحله تنها کافیست چاشنی خواستن را به آن بیفزاییم و با ایزارهایی که در دست داریم کارهای لازم را انجام داده و به انتظار نتیجه دلخواه بنشینیم که در صورت انجام مراحل فوق بطرز عالمانه و عاقلانه ، نتیجه قطعا بسیار خوشایند خواهد بود. اما در کنار انجام این اصول ، ترفندها و قوانینی نیز در نیل به شادی و موفقیت وجود دارند که ما را  در رسیدن به هدف ، قدرتی دوچندان میدهد که در ادامه این مطلب از سایت نگارستان ، چهار قانون شادکامي و موفقيت را مشاهده خواهید فرمود که با رعایت قوانین مذکور درکنار ممارست و تمرین مداوم ، این قوانین ملکه ذهن شما خواهند شد و در نتیجه مسیر شادکامی و موفقیت شما هموارتر خواهد شد. 

نعمت هايت را برشمار

نعمت هايي را که در زندگي داري، بشمار. چرا فقط توجهت را بر روي نداشته هايت متمرکز مي کني و فکرهايت را درهم مي ريزي؟ اين اولين قانون است بنابراین از هم اکنون کاغذ و قلمي بردار و تمام داشته هايت را که خداي مهربان، تقديمت کرده است، بنويس و به خاطر آنها، خدا را شاکر باش، نعمت شنيدن، صحبت کردن، ديدن و هر چيزي را که داري. تو چيزهاي زيادي داري. نعمت هاي تو از ظرفيتت بيشتر است و تو هرگز به آنها فکر نمي کني و از آنها بهره نمي بري. خداوند، اين نعمت ها را که با سخاوت به تو اهدا کرده، در نظرت خيلي عادي و معمولي جلوه کرده است. حتي اکنون، تو از نعمت هايي که مي توانند به تو سربلندي و افتخار ببخشند، برخورداري. اين ها گنجينه هايي هستند که مانند ابزاري براي ساخت، مي توانند آينده بهتر تو را پي ريزي کنند. از امروز شروع کن، ضعف هايي که شکست تو را فراهم مي آورند، فقط در فکر تو زندگي مي کنند. فهرست نعمت هايت را دوباره مرور کن، دارايي هايت را حساب کن. تو خيلي از چيزها را داري که ديگران از آن محروم اند. روي اين قانون، خوب فکرکن. 

بي نظير بودنت را فریاد بزن

تو خودت را در قبرستان ناکامي ها و فکرهاي منفي، دفن کرده اي و همان طور که دراز کشيده اي، حتي نمي تواني شکست هايت را ببخشي و خودت را با تنفر از خويشتن و متهم سازي خود، نابود ساختي و خود را در مقابل ديگران، مقصر مي داني. حالا از قبرستاني که در آن، جز ناکامي و نااميدي نيست، بيرون بيا و به خودت هر روز بگو:

من گنجينه با ارزشي هستم، چون خداي يکتا من را آفريده و در دنيا يکي مانند من خلق نشده است

بي نظير بودن و نادر بودنت را جار بزن و به آن افتخار کن. چرا به کساني که تو را خوار مي پندارند، گوش مي دهي و از همه بدتر، آنان را باور داري؟

اين جمله را هر روز فرياد بزن

من بي نظيرم و به خودم افتخار مي کنم 

فراتر از وظیفه عمل کن

تنها عامل دست يابي به موفقيت، آن است که خدمتي بهتر و بيشتر از آن چه از تو انتظار مي رود، ارائه دهي. مهم نيست که وظيفه تو چيست. مطمئن ترين راه براي اين که خودت را به حد متوسط بکشاني، اين است که به اندازه وظيفه اي که برايت مشخص شده است، کار کني. به اين فکر نکن که اگر بيش از دستمزدت کار کني، به تو اجحاف شده است زيرا اگر پاداش کار تو، امروز به تو بازنگردد، فردا به طور حتم بازخواهد گشت. 

يک کيلومتر، اضافه راه برو. نگران خودت نباش، لياقت تو بيش از اين هاست، آن را به سوي خود بکش. هر خدمتي که انجام مي دهي، بي پاداش نخواهد بود و اگر پاداشت را زود دريافت نکردي، نگران مباش زيرا هرچه دير آيد، خوش آيد. تو نمي تواني موفقيت را احضار کني، تو فقط مي تواني لياقت و شايستگي آن را داشته باشي. 

از انتخابت ، عاقلانه سود ببر

تو حق انتخاب داري، تو مي تواني بين شکست و نااميدي يا شادماني و کاميابي، يکي را انتخاب کني. انتخاب با توست، انتخاب، منحصر به فرد توست. تو با قدرت انتخابي که داري، مي تواني در شکلي بالاتر، دوباره متولد شوي. به خودت بنگر، به انتخاب هايي فکرکن که تاکنون کرده اي، به لحظه هايي که روي زانو افتاده اي تا فرصت انتخاب دوباره به تو داده شود. آن چه گذشته، گذشته است. پس از قدرت انتخابت، عاقلانه سود ببر و به جاي تنفر، عشق، به جاي ايستايي، پويايي، به جاي تأخير، عمل و به جاي فکرهاي منفي، فکرهاي مثبت را انتخاب کن.

حالا که چهار قانون شادکامي و موفقيت را فرا گرفتيد ، در هر حال آن ها را به کار ببريد. ديگر به فکر گذشته نباشید ، از امروز، امروز لذت ببرید و از فردا، فردا. شما توانايي اين را داريد که شگفتي هاي عظيمي در زندگيتان به وجود آوريد. پتانسيل شما نامحدود است. خودتان را هميشه باور کنید و مطمئن باشید که میتوانید.