نگارستان

همسر آرمانی از نظر خانمها

همسر آرمانی از نظر خانمها

همسر آرمانی از نظر خانمها

1. به موهای همسرت همیشه توجه داشته باش حتی اگه ژولیده باشه، بهش بگو که امروز موهاش نسبت به همیشه ژولیده تره یا رنگش با همیشه فرق میکنه یا مدلش با همیشه فرق میکنه.

2. وقتی که از در میایی تو حواستون به آرایشش باشه ، چون امکان داره که به خاطر تو یه کوچولو آرایششو تغییر داده باشه و میخواد بدونه تو متوجه این تغییر کوچولو شدی یا نه.

3. با تمام خستگیی که از سر کار داری سعی کن در هنگام ورود به خونه خودتو خوشحال نگه داری. چون اولین برخورد در هنگام ورود به خونت خیلی مهمه. اگه مردی و زنت رو دوست داری، سعی کن این ناراحتیتو برای خودت نگه داری.

معلمی داشتم که میگفت: شما فکر میکنین من ناراحتی ندارم؟ ولی وقتی که من وارد کلاس میشم ، تمام مشکلاتم رو دسته بندی میکنم و میزارم پشت این در و بعد وارد کلاس میشم که یه وقت با شما قاطی نشه. باید اینطور باشید و مشکلات زندگی رو بر دوش خودتون بکشین. درسته زن هم در این زندگی نقشی داره ولی هر کسی مسوولیت خودشو داره. اون موقع که بچه به دنیا میاد، کی تحمل به دنیا اومدن بچه رو تحمل میکنه؟ حتی اگه سزارین باشه، کی شیر بچه رو میده، کی تا صبح پا به پای بچه تا صبح بیدار میمونه و خیلی مسائل دیگه.

4. اگه کارتون تا دیروقت طول میکشه به تفریح همسرتون هم توجه داشته باشین.

5. بی توجهی به همسرتون با عشق نورزیدن به او فرقی نمیکنه ، چه مرد چه زن ، اگه مردی یا زنی همسرش رو دوست داشته باشه ، براش مهمه و دلشورش رو داره ، پس در نتیجه باید در هر حالی از حال همدیگه باخبر باشید. امکان داره در این میون دچار سوء تفاهم بشین که نکنه به من شک داره! ولی شما به او ثابت کنین که این دلشورگی به خاطر دلواپسگیتونه و از کوره در نرین چون این خاصیت خانمهاست.

6. بعد از هر قهر و دعوایی سعی کنین ناز همسرتون رو بکشین چون شما مردین و این خاصیت خانمهاست. حتی اگه حق با اونها باشه ولی هر چی باشه از جنس لطیفن دیگه. این رو هم میدونن و بیشتر ناز میکنن. هر چی باشه ناز کردن مال خانم هاست دیگه. مرد که ناز نمیکنه.

7. سعی کنین حتی اگر براتون مشکله که به درد و دلهاشون گوش بدین حتی اگه در مورد خواهر شوهر یا مخصوصا مادر شوهرشون باشه. البته یادتون نره این خواهر شوهر یا مادر شوهر ، خواهر یا مادر شماست!  اگر هم مادر یا خواهرتون رو دوست دارین ، باید بدونین که هر گونه حساسیتی در این مورد باعث جنجال بیشتر میشه. با مردونگی هرگونه اعتراضی رو گوش بدین و خم به ابرو نیارین

8. به کیف و کفششون برسین. چون دانشمندان مغز خانمها و آقایون رو زیر ذره بین گذاشتن و به نکات ریزی رسیدن . دیدن که در سلولهای مغز خانمها پر است از کیف و کفش و در سلولهای مغز آقایونها هم پر است از ابزار و وسایل برقکاری وغیره. پس ازشون خورده نگیرین. در هر صورت مغز هر دو گروه خالص نیست.

9. به کارهایی که در طول روز میکنن توجه داشته باشین . سعی کنین اونهارو راهنمایی کنین . البته سخت نگیرین. فقط بهشون نشون بدین که مواظبشون هستین. البته مواظبت نه به این معنی که اونها رو تحت نظر دارین بلکه به این معنی که دلتون براشون شور میزنه که نکنه یه وقت اتفاق ناگواری براشون بیافته. که ناگفته نماند ، این موضوع نباید فقط از روی قانون باشه. اگه شما همسرتون رو واقعا از ته دل دوست داشته باشین خود به خود این حس درونتون ایجاد میشه.

10. زمان وارد شدن به خانه با یه شاخه گل یا یه شکلات کوچولو یا حتی با یه آدامس شیک و اصلا فرقی نمیکنه چی باشه فقط ایجاد یه حس خوب و ابراز علاقۀ واقعی و از این حرفها.

مسئلۀ تفاهم در زندگی همینهاست اما در حقیقت همیشه استثنا هست و الزاما نباید همه این شرائط در مورد همۀ آقایون صدق کنه.  دراینجا الگوها مطرح شده و خیلی این موضوع حساسه و معمولا بادرایت آقایون این مسائل حل میشه چون خانواده مثل یه کشتی میمونه که مرد نقش ناخدای این کشتی رو بازی میکنه و آخرین مهمترین چالش خیانت است که بدترین مسئله در یک زندگی میتونه باشه.مطمئن باشین که کوچکترین خیانتی که در زندگی به همسرتون کنین یه روز برملا میشه. هر وقت که حس خیانت در درونتون بروز کرد ، خودتون رو به جای اون بزارین، ببینین چه حسی خواهین داشت. اگه خوب بود انجامش بدین.