ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

نگارستان

تست هوش کارتن های قند

تست هوش کارتن های قند  

تست هوش کارتن های قند

دوستانی که مایلند با آزمونی دیگر، میزان هوش خود را بیازمایند و از وضعیت آی کیو (IQ) خود باخبر شوند در تست هوش زیر که در عین سادگی خیلی هم هوشمندانه طراحی شده است و در نظر اول ، هر بیننده ای را قانع میکند که اصولا این تست،سرکاری بوده و پاسخی منطقی را به همراه ندارد شرکت کنند و از این طریق،از میزان هوش و آی کیو خود مطلع شوند. ذکر این نکته الزامیست که این تست به هیچ عنوان،سرکاری و دارای نکته انحرافی نبوده و با رعایت یک فرایند ریاضی ساده قابل حل میباشد. 

آزمون:

تصور بفرمایید که 10 کارتن دراختیار شماست که هر کدام محتوی 1000 حبه قند است و چون قندها بصورت صنعتی خرد شده اند هر حبه قند، وزنی معادل 10 گرم دارد که این فرایند در مورد 9 کارتن صادق است و تنها یک کارتن، شامل حبه قندهایی به وزن 9 گرم است. اکنون شما باید با رعایت شرایط زیر، با استفاده از هوش خود تشخیص دهید که کدام کارتن محتوی حبه های قند 9 گرمی است.

اگر شما مجبور باشید تنها با وزن کردن کارتن ها بوسیله یک ترازو، پاسخ را بیابید در حالیکه تنها یک بار شانس استفاده از ترازو را دارید، راهکار شما برای این کار چیست؟

↓↓↓↓

↓↓↓↓

↓↓↓↓

↓↓↓↓

↓↓↓↓

↓↓↓↓

↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

 ↓↓↓↓

پاسخ آزمون  

ابتدا کارتن ها را شماره گذاری می کنیم : کارتن 1 و کارتن 2 و کارتن 3 و کارتن 4 تا کارتن شماره 10. 

سپس از هر کارتن به تعداد شماره کارتن، حبه قند برمی داریم، مثلا از کارتن اول، یک حبه قند و از کارتن دوم، دو حبه قند و از کارتن سوم، سه حبه قند و ...  

حالا شما 55 حبه قند در اختیار دارید که قاعدتا باید وزنی معادل 550 گرم داشته باشد. سپس این مجموعه را با ترازو وزن می کنیم. عدد بدست آمده بدلیل وجود تعدادی حبه قند 9 گرمی، قطعا از 550 گرم کمتر خواهد بود که هر مقدار گرمی که از 550 گرم کمتر باشد، برابر است با شماره کارتنی که حاوی حبه قند های 9 گرمی است. 

دوستانی که توانستند تست را با موفقیت حل کنند تبریک ما را بپذیرند و دوستانی که موفق به حل آن نشدند ناراحت نباشند و همانطور که در مقدمه حضورتان عرض کردم معما در عین سادگی بسیار هوشمندانه طراحی شده است. 

مطالب مرتبط:

مجموعه تست های هوش و ذکاوت