نگارستان

باهوشترین انسان تاریخ

ویلیام جیمز،باهوشترین انسان تاریخ

ویلیام جیمز،باهوشترین انسان تاریخ

ویلیام جیمز سیدیس

متولد:   ۱ آوریل ۱۸۹۸ نیویورک سیتی - نیویورک

وفات:   ۱۷ ژوئیه ۱۹۴۴ بوستون - ماساچوست

علت مرگ:   خونریزی مغزی

ملیت:  آمریکایی

تبار:   اوکراینی

شهرت:   باهوش‌ترین انسان تاریخ

ویلیام جیمز سیدیس(William James Sidis)، کودک نابغه آمریکایی بود که توانایی خارق العاده ای در یادگیری زبان ها و ریاضیات داشت که در سال ۱۸۹۸ در آمریکا به دنیا آمد و در سن ۴۶ سالگی نیز از دنیا رفت.

از آن زمان که معیارهای اندازه گیری ضریب هوشی تغییر یافته است، ضریب هوشی انسان های نابغه بین ۱۵۵ تا ۲۰۰ است.  برای نمونه بد نیست بدانید که ضریب هوشی گالیله را ۱۸۰ تخمین می زنند و ضریب هوشی بیل گیتس بنیان گذار شرکت نرم افزاری مایکروسافت نیز ۱۶۰ است  ولی سیدیس در این زمینه رکورد باهوش ترین های دنیا را شکسته است و با ضریب هوشی معادل ۲۵۰ تا ۳۰۰ به عنوان یکی از باهوش‌ترین انسان‌های تمام اعصار شناخته می‌شود. او که توانایی خارق‌العاده‌ای در یادگیری ریاضیات و زبان داشت برای اولین بار به‌خاطر رشد مغزی زود‌هنگام ، نامش بر سر زبان‌ها افتاد و بعد‌ها به‌خاطر تمرکز بر روی ذهنش به شهرت رسید اما در ‌‌نهایت خود را از انظار عمومی دور کرد و از ریاضیات هم دل‌زده شد و عقب کشید و با چندین نام مستعار مطلب نوشت.

ویلیام دارای ویژگیهای خارق العاده ای بود که او را به عنوان باهوشترین انسان تاریخ به جهانیان معرفی کرد از جمله اینکه او توانست در یک سالگی بنویسد ، در ۱۸ ماهگی نیویورک‌تایمز بخواند ،  در ۵ سالگی به ۵ زبان رایج دنیا صحبت کند ، در ۸ سالگی به ۸ زبان رایج دنیا صحبت کند و در ۱۱ سالگی استاد دانشگاه هاروارد شود و در نهایت آمار توانایی  صحبت کردن  کردن به 40 زبان و لهجه متفاوت را برای خودش ثبت کرد. هرچند بعدها مشخص شد که در برخی از این گفته ها در مورد سیدیس و هوش وی مبالغه شده است اما باز هم تسلط و حکومت سیدیس بر باهوشترین های دنیا ، مبرهن و بی همتاست.