نگارستان

دستور تهیه حلوای آرد برنج

دستور تهیه حلوای آرد برنج

دستور تهیه حلوای آرد برنج - نگارستان

تغذیه یکی از ارکان و اصول سلامتی و تقویت ایمنی بدن در خانواده است که میزان کارآیی و راندمان آن مشروط به داشتن یک برنامه غذایی مناسب ، مبتنی بر مطالعات دقیق و جهت دار در رابطه با بررسی تاثیرات آنها بر سلامتی و همچنین ارزش تغذیه ای آن است که حساسیت این موضوع در مورد کودکان در حال رشد دوچندان نیز خواهد شد. بنابراین شایسته است مادران ، الویت برنامه غذایی خانواده را در طبخ غذاهای خانگی با گرایش سبزیجات ، حبوبات و مواد کاملا طبیعی قرار دهند.

مواد لازم جهت تهیه حلوای آرد برنج

آرد برنج  ، ۲ لیوان

شکر  ، ۲ لیوان

روغن مایع  ، ۱/۴ لیوان

آب  ،  ۲ لیوان

گلاب  ،  ۱ لیوان

زعفران دم کرده  ، ۵ قاشق غذاخوری

دستور تهیه تهیه حلوای آرد برنج

قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید ، درون قابلمه شکر و آب بریزید و مخلوط کنید ، بگذارید مخلوط اب و شکر کمی بجوشد سپس گلاب و زعفران را اضافه نمائید و از روی حرارت بردارید.

قابلمه دیگری را روی حرارت ملایم قرار دهید ، درون قابلمه روغن بریزید و پس از داغ شدن روغن آرد برنج را اضافه کنید و تفت دهید تا آرد طلایی شود. ( آرد باید کمی سرخ شود اما مراقب باشید نسوزد)

پس از اینکه آرد برنج درون روغن تفت داده شد میتوانید کم کم شربت را اضافه کنید ، خوب هم بزنید تا شربت کاملا جذب حلوا شود ، انقدر مخلوط کنید تا حلوا خودش را بگیرد و جمع شود سپس درون ظرف بریزید و با خلال پسته و … تزئین کنید.

نکته: 

1.در صورتی که گلاب در دسترس نداشتید میتوانید از هل کوبیده یا وانیل استفاده کنید.

2. در مدت زمانی که حلوا را آماده میکنید حرارت باید ملایم باشد.

نگارستان