نگارستان

دستور تهیه رولت حلوا

دستور تهیه رولت حلوا

دستور تهیه رولت حلوا  - نگارستان

تغذیه یکی از ارکان و اصول سلامتی و تقویت ایمنی بدن در خانواده است که میزان کارآیی و راندمان آن مشروط به داشتن یک برنامه غذایی مناسب ، مبتنی بر مطالعات دقیق و جهت دار در رابطه با بررسی تاثیرات آنها بر سلامتی و همچنین ارزش تغذیه ای آن است که حساسیت این موضوع در مورد کودکان در حال رشد دوچندان نیز خواهد شد. بنابراین شایسته است مادران ، الویت برنامه غذایی خانواده را در طبخ غذاهای خانگی با گرایش سبزیجات ، حبوبات و مواد کاملا طبیعی قرار دهند.

مواد لازم جهت تهیه رولت حلوا

روغن مایع ، ۱ لیوان

آرد گندم  ، ۲ لیوان

شکر  ،  ۳ لیوان

کره  ، ۱۵۰ گرم

پودر هل ، 1 قاشق چایخوری

آب  ، ۳ لیوان

گلاب  ،  ۱/۲ لیوان

نان میکادو  ، به مقدار لازم

دستور تهیه

درون قابلمه شکر ، آب و گلاب بریزید و مخلوط کنید سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش آمده و شکر حل شود. در این فاصله آرد را درون قابلمه دیگری روی حرارت متوسط قرار دهید و با قاشق چوبی ۳۰ دقیقه هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شود و آرد ترد شود سپس روغن و کره را به آرد اضافه نمائید.

با حرارت ملایم مخلوط آرد و روغن را تفت دهید تا رنگ آرد تغییر کند سپس کم کم شربت آماده را اضافه نمائید و مدام هم بزنید ، انقدر هم بزنید تا حلوا جمع و سفت شود سپس پودر هل را اضافه نمائید.

نان میکادو را روی نایلون فریزر قرار دهید سپس حلوای داغ را روی نان میکادو پخش کنید ( حلوا حتما باید داغ باشد ) ، با دست نان را لوله کنید سپس درون یخچال قرار دهید تا حلوا خنک شود ، پس از خنک شدن حلوا را بصورت رولت برش بزنید و با پسته ، نارگیل و … تزئین و سرو نمائید.

نگارستان