نگارستان

سوپ عدس و هویج

دستور تهیه سوپ عدس و هویج

 سوپ عدس و هویج - نگارستان

تغذیه یکی از ارکان و اصول سلامتی و تقویت ایمنی بدن در خانواده است که میزان کارآیی و راندمان آن مشروط به داشتن یک برنامه غذایی مناسب ، مبتنی بر مطالعات دقیق و جهت دار در رابطه با بررسی تاثیرات آنها بر سلامتی و همچنین ارزش تغذیه ای آن است که حساسیت این موضوع در مورد کودکان در حال رشد دوچندان نیز خواهد شد. بنابراین شایسته است مادران ، الویت برنامه غذایی خانواده را در طبخ غذاهای خانگی با گرایش سبزیجات ، حبوبات و مواد کاملا طبیعی قرار دهند.

مواد لازم برایتهیه سوپ عدس و هویج

عدس  ،  ۱ فنجان

برنج نیم دانه  ،  ۱/۲ فنجان

هویج  ، ۲ عدد

سیب زمینی  ،  ۱ عدد

پیاز  ،  ۲ عدد

آرد  ،  ۱ قاشق غذاخوری

رب گوجه فرنگی  ، ۳ قاشق غذاخوری

آب مرغ  ، ۴ لیوان

جعفری  ،  به مقدار لازم

فلفل دلمه ای  ،  به مقدار لازم

نمک و فلفل  ،  به مقدار لازم

دستور  تهیه

ماهیتابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و درونش روغن بریزید و پیازهای خرد شده را اضافه کنید ، کمی نمک و فلفل بزنید و تفت دهید تا پیازها نرم شوند.

سیب زمینی و هویج ها را پوست بگیرید و درشت رنده کنید و به پیاز داغ اضافه نمائید و کمی تفت دهید.

عدسهایی را که  ۱۵ دقیقه قبل خیس کرده اید و فلفل دلمه ای خرد شده را نیز اضافه کنید و مجددا تفت دهید ، پس از تفت دادن تمام مواد ، رب گوجه فرنگی و آرد را اضافه کنید کمی تفت دهید و از روی حرارت بردارید. فراموش نکنید که تفت دادن مواد برای این است که بوی خامی انها گرفته شود و همچنین در زمان پخت وا نروند.

قابلمه ای را روی حرارت قرار دهید و  تمام مواد تفت داده شده را به همراه چند لیوان آب مرغ  یا  از مخلوط عصاره مرغ و  آب جوش ، درون قابلمه بریزید و خوب مخلوط کنید ، حرارت را زیاد کنید تا سوپ به جوش بیاید.

پس از جوش آمدن سوپ باید برنج ، نمک و فلفل را اضافه کنید ، حرارت را کم کنید و اجازه دهید سوپ شما جا بیفتد.

۱۵ دقیقه قبل از برداشتن سوپ از روی حرارت مقداری جعفری خرد شده اضافه کنید ، پس از آماده شدن ، سوپ را در ظرف بکشید و بهمراه آبلیمو سرو نمائید.

نگارستان